پرستاران جوان
بچه های پرستاری 91 قم 

با سلام خدمت دوستان

خواستیم اولین پستی که میگذاریم یه پست مذهبی باشه پس یه قسمتی از یک روایت رو براتون آماده کردم که وقتی خودم خوندمش لذت بردم .

دوستان عزیز ، شاید یک مقدار طولانی به نظر بیاد ولی خواندنش خالی از لطف نیست . شاید خوندنش سر جمع 3 یا 4 دقیقه هم نشه .

 

 

امام صادق (علیه السلام) به مفضل بن عمر ، یکی از اصحاب ایشان در ضمن روایتی می فرمایند :


 ... تأمل کن و عبرت بگیر در آفریدن مو و ناخنها که چون نمو مى‏کنند و دراز مى‏شوند و بسیار مى‏شوند و باید تخفیف داد به تدریج، پس به این سبب آنها را بى‏حس گردانیده که از بریدن، الم نیابد و متأثر نشود، و اگر چنین نمى‏بود آدمى میان دو امر بد و ناملایم مردّد مى‏شد [؛] یا آن که مى‏گذاشت که دراز شوند و گران بودند بر او و اگر تخفیف مى‏داد ( کوتاه میکرد ) درد و الم مى‏یافت .

مفضّل گفت: چرا حق تعالى چنان نیافرید اینها را که بر یک اندازه باشند و بلند نشوند ؟

حضرت فرمود که : خدا را در بلند شدن و بریدن آنها نعمت‏ها هست که اکثر مردم قدر آنها را ندانند و شکر خداى را بر آنها نمى‏کنند .

بدان که دردها و الم‏هاى بدن بیرون مى‏رود به بیرون آمدن موها از مسامات آنها (سوراخ های محل رویش مو ها) و به دراز شدن ناخنها از سر انگشتان و به این سبب امر کرده‏اند آدمى را به نوره مالیدن و سر تراشیدن و ناخن گرفتن در هر هفته تا مو و ناخن زودتر بلند شوند و به بیرون آمدن [،] آن دردها از بدن بیرون رود، و چون بلند شوند و نبریدند [،] دیرتر دراز مى‏شوند و دردها و مواد آنها در بدن محتبس مى‏شوند و باعث بیمارى‏ها و علت‏ها مى‏گردند ...


توحید مفضل / ترجمه علامه مجلسى ؛ ص84 و 85


.

.

.

( دوستانی که میگن اینجا رو فیضیه نکنیم ؛ ما همچین قصدی نداریم فقط هرچی رو که برای خودم دوست دارم برای بقیه هم میپسندم )

[ سه‌شنبه 22 بهمن‌ماه سال 1392 ] [ 11:21 ب.ظ ] [ نوشناس ]
.: Weblog Themes By themzha :.

آمار سایت
تعداد بازدید ها: 80065